CALENDARI DE FESTES LOCALS PER A CATALUNYA 2019

Data de publicació: 28/12/2018

L’Ordre TSF/225/2018, publicada avui en el Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya, estableix les festes locals de Catalunya per al 2019, municipi a municipi.

Recordin que les festes locals són retribuïdes i no recuperables.

Els relacionem les de la província de Girona. Si tenen necessitat de conèixer les festes d’altres municipis, accedeixin al DOGC a través d’aquest enllaç:

 

GARROTXA

Argelaguer, 13 de maig i 9 de desembre

Besalú, 12 d'abril i 20 de setembre

Beuda, 12 d'abril i 20 de setembre

Castellfollit de la Roca, 7 de juny i 10 de juny

Maià de Montcal, 21 de gener i 20 de maig

Dosquers, 20 de maig i 25 de juliol

Mieres, 12 d'abril i 26 d'agost

Montagut i Oix, 6 de maig i 9 de setembre

Olot, 9 de setembre i 10 de setembre

Planes d'Hostoles, les, 25 de juliol i 23 de setembre

Preses, les, 9 de setembre i 14 d'octubre

Riudaura, 9 de setembre i 10 de setembre

Sales de Llierca, 23 d'abril i 11 de novembre

Sant Aniol de Finestres, 29 de juliol i 13 de desembre

Sant Feliu de Pallerols, 10 de juny i 1 d'agost

Sant Ferriol, 12 d'abril i 20 de setembre

Sant Jaume de Llierca, 25 de juliol i 26 de juliol

Sant Joan les Fonts, 25 de juny i 27 de desembre

Santa Pau, 14 d'agost i 16 d'agost

Tortellà, 29 d'abril i 16 d'agost

Vall d'en Bas, la

Hostalets d'en Bas, els, 19 d'agost i 9 de setembre

Joanetes, 22 de juliol i 9 de setembre

Mallol, el, 2 de setembre i 9 de setembre

Pinya, la, 5 d'agost i 9 de setembre

Puigpardines, 19 d'agost i 9 de setembre

Sant Esteve d'en Bas, 9 de setembre i 16 de setembre

Sant Privat d'en Bas, 26 d'agost i 9 de setembre

Vall de Bianya, la, 29 d'abril i 13 de maig

Canya, la, 29 d'abril i 18 de desembre

 

ALT EMPORDÀ

Agullana, 23 d'abril i 16 d'agost

Albanyà, 3 de maig i 29 de juny

Armentera, l', 24 de juliol i 11 de novembre

Avinyonet de Puigventós, 3 de maig i 29 de juny

Bàscara, 14 d'octubre i 18 de novembre

Biure, 4 de març i 23 d'abril

Boadella i les Escaules, 11 de novembre i 25 de novembre

Borrassà, 3 de maig i 2 de desembre

Cabanelles, 3 de maig i 28 de juny

Cabanes, 22 de gener i 3 de maig

Cadaqués, 6 de març i 18 de desembre

Cantallops, 13 de maig i 26 d'agost

Capmany, 5 de març i 10 de juny

Castelló d'Empúries, 2 de febrer i 10 d'agost

Cistella, 3 de maig i 28 de juny

Colera, 8 de maig i 30 de setembre

Darnius, 3 de maig i 16 d'agost

Escala, l', 16 de juliol i 2 de setembre

Espolla, 21 de gener i 25 de juliol

Far d'Empordà, el, 3 de maig i 11 de novembre

Figueres, 3 de maig i 29 de juny

Fortià, 3 de maig i 29 de juny

Garriguella, 20 d'agost i 9 de desembre

Garrigàs, 29 de juny i 27 de setembre

Arenys d'Empordà, 29 de juny i 29 de novembre

Ermedàs, 29 de juny i 26 de setembre

Tonyà, 29 de juny i 13 de desembre

Vilajoan, 29 de juny i 22 de juliol

Jonquera, la, 10 de juny i 6 de setembre

Lladó, 11 de juny i 15 de juliol

Llançà, 22 de gener i 16 de juliol

Llers, 3 de maig i 29 de juny

Maçanet de Cabrenys, 8 de juliol i 18 de novembre

Masarac, 6 de juliol i 11 de novembre

Vilarnadal, 29 d'abril i 29 de juny

Mollet de Peralada, 27 d'abril i 5 d'agost

Navata, 3 de maig i 29 de juny

Ordis, 1 de febrer i 3 de maig

Palau de Santa Eulàlia, 3 de maig i 10 de desembre

Palau-saverdera, 4 de febrer i 26 d'agost

Pau, 4 de març i 3 de maig

Pedret i Marzà, 13 de maig i 5 d'agost

Peralada, 23 d'abril i 11 de novembre

Vilanova de la Muga, 10 de desembre i 13 de desembre

Pont de Molins, 21 de gener i 9 de setembre

Pontós, 26 de juliol i 11 de novembre

Romanyà d'Empordà, 28 de gener i 2 de setembre

Port de la Selva, el, 20 de maig i 5 d'agost

Portbou, 7 de gener i 25 de juliol

Rabós, 5 de gener i 31 d'agost

Riumors, 3 de maig i 15 de maig

Roses, 1 de març i 4 de març

Sant Climent Sescebes, 29 d'agost i 23 de novembre

Sant Llorenç de la Muga, 9 d'agost i 12 d'agost

Sant Miquel de Fluvià, 3 de maig i 30 de setembre

Sant Mori, 18 de gener i 23 de setembre

Sant Pere Pescador, 18 de gener i 28 de juny

Santa Llogaia d'Àlguema, 3 de maig i 29 de juny

Saus, Camallera i Llampaies

Camallera, 23 d'abril i 26 d'agost

Llampaies, 23 d'abril i 11 de novembre

Saus, 23 d'abril i 9 de setembre

Selva de Mar, la, proposta no formulada

Siurana, proposta no formulada

Terrades, 15 de maig i 22 de novembre

Torroella de Fluvià, 26 d'agost i 25 de novembre

Vajol, la, 2 de maig i 11 de novembre

Ventalló, 6 de maig i 30 de setembre

Mas Gros, 16 d'agost i 30 de setembre

Montiró, 30 de setembre i 4 de novembre

Pelacalç, 16 d'agost i 30 de setembre

Saldet, 12 de setembre i 30 de setembre

Valveralla, 30 de setembre i 14 d'octubre

Vila-robau, 16 d'agost i 30 de setembre

Vila-sacra, 3 de maig i 29 de juny

Vilabertran, 3 de maig i 29 de juny

Viladamat, 2 d'agost i 9 de desembre

Vilafant, 3 de maig i 16 de setembre

Vilajuïga, 21 de gener i 29 de juliol

Vilamacolum, 14 de febrer i 3 de maig

Vilamalla, 3 de maig i 29 de juny

Vilamaniscle, proposta no formulada

Vilanant, 3 de maig i 28 de juny

Vilaür, 19 de juliol i 20 de juliol

 

BAIX EMPORDÀ

Albons, 5 de març i 27 de juliol

Begur, 10 de juny i 29 de juny

Bellcaire d'Empordà, 29 d'agost i 1 d'octubre

Bisbal d'Empordà, la, 10 de juny i 16 d'agost

Calonge, 15 de juliol i 11 de novembre

Sant Antoni de Calonge, 13 de juny i 2 de setembre

Castell-Platja d'Aro, 28 de febrer i 9 de setembre

Colomers, 17 de gener i 12 de setembre

Corçà, 10 de juny i 7 d'octubre

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura, 10 de juny i 16 d'agost

Foixà, 25 de juny i 29 d'agost

Sala, la, 25 de juny i 14 d'agost

Sant Llorenç de les Arenes, 25 de juny i 10 d'agost

Fontanilles, 5 de juliol i 6 de juliol

Llabià, 24 de maig i 25 de maig

Forallac

Canapost, 10 de juny i 7 de setembre

Fonteta, 10 de juny i 13 de juliol

Peratallada, 10 de juny i 6 d'agost

Sant Climent de Peralta, 10 de juny i 31 d'agost

Vulpellac, 10 de juny i 19 d'agost

Garrigoles, proposta no formulada

Gualta, 30 de juliol i 31 de juliol

Jafre, 7 de setembre i 11 de novembre

Mont-ras, 10 de juny i 25 de juliol

Palafrugell, 10 de juny i 19 de juliol

Palamós, 25 de juny i 26 de juny

Palau-sator, 22 de juny i 29 de juny

Fontclara, 15 de gener i 14 de setembre

Sant Feliu de Boada, 27 de juliol i 1 d'agost

Sant Julià de Boada, 9 de gener i 27 de juliol

Pals, 2 d'agost i 6 de setembre

Parlavà, proposta no formulada

Pera, la, 10 de juny i 29 d'octubre

Regencós, 22 de gener i 26 d'abril

Rupià, 22 de gener i 20 de juliol

Sant Feliu de Guíxols, 1 de març i 1 d'agost

Santa Cristina d'Aro, 23 de juliol i 24 de juliol

Serra de Daró, 3 de maig i 10 de juny

Tallada d'Empordà, la, 18 d'abril i 10 de juny

Torrent, 31 d'agost i 14 de desembre

Torroella de Montgrí, 10 de juny i 26 d'agost

Estartit, l', 26 de juliol i 13 de desembre

Ullà, 20 de juliol i 10 de setembre

Ullastret, 10 de juny i 10 d'agost

Ultramort, 8 de juliol i 10 de desembre

Vall-llobrega, 21 de gener i 23 de setembre

Verges, 5 de març i 18 d'abril

Vilopriu, proposta no formulada

Montellà i Martinet

Martinet, 21 de gener i 2 de desembre

Montellà, 26 d'agost i 29 de novembre

Prats i Sansor, 6 d'agost i 29 de novembre

Prullans, 18 de gener i 27 de maig

Puigcerdà, 22 de juliol i 9 de setembre

Age, 7 de gener i 10 de juny

Ventajola, 3 de juliol i 21 de desembre

Vilallobent, 2 de setembre i 30 de novembre

Riu de Cerdanya, 21 de gener i 25 de juny

Urús, 16 d'agost i 22 de novembre

 

 

GIRONÈS

Aiguaviva, 25 de juliol i 29 d'octubre

Bescanó, 26 de juliol i 29 d'octubre

Bordils, 26 d'agost i 29 d'octubre

Campllong, 17 de juny i 26 d'agost

Canet d'Adri, 30 de setembre i 29 d'octubre

Cassà de la Selva, 17 de juny i 18 de juny

Celrà, 6 de maig i 29 d'octubre

Cervià de Ter, 24 d'agost i 29 d'octubre

Flaçà, 5 de juliol i 11 d'octubre

Fornells de la Selva, 25 de juliol i 29 d'octubre

Girona, 25 de juliol i 29 d'octubre

Juià, 9 de setembre i 28 d'octubre

Llagostera, 10 de juny i 11 de juny

Llambilles, 8 de juliol i 29 d'octubre

Madremanya, 5 d'agost i 7 d'octubre

Quart, 25 de juliol i 29 d'octubre

Salt, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sant Andreu Salou, 10 de setembre i 29 de novembre

Sant Gregori, 15 de juliol i 29 d'octubre

Sant Joan de Mollet, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sant Jordi Desvalls, 23 d'abril i 29 d'octubre

Sant Julià de Ramis, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sant Martí de Llémena, 23 d'abril i 12 de setembre

Sant Martí Vell, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sarrià de Ter, 25 de juliol i 29 d'octubre

Vilablareix, 25 de juliol i 29 d'octubre

Viladasens, 22 de gener i 14 d'octubre

 

PLA DE L'ESTANY

Banyoles, 16 d'agost i 21 d'octubre

Camós, 16 d'agost i 21 d'octubre

Cornellà del Terri, 1 de juliol i 21 d'octubre

Crespià, 25 de febrer i 9 de desembre

Esponellà, 4 de febrer i 21 d'octubre

Fontcoberta, 2 d'agost i 21 d'octubre

Palol de Revardit, 21 d'octubre i 28 d'octubre

Porqueres, 20 de maig i 26 d'agost

Sant Miquel de Campmajor, 22 de maig i 11 de novembre

Briolf, 21 de juny i 27 de desembre

Falgons, 22 de gener i 18 de setembre

Sant Miquel de Campmajor, 5 de febrer i 30 de setembre

Ventajol, 21 de juny i 18 d'octubre

Serinyà, 21 d'octubre i 2 de desembre

Vilademuls, 25 de gener i 21 d'octubre

 

RIPOLLÈS

Campdevànol, 16 de setembre i 17 de setembre

Campelles, 30 de maig i 11 de novembre

Camprodon, 10 de juny i 21 de juny

Gombrèn, 2 de setembre i 3 de setembre

Llanars, 23 de setembre i 24 de setembre

Llosses, les, 16 d'agost i 27 de desembre

Molló, 15 de juliol i 25 de novembre

Espinavell, 5 d'agost i 14 d'octubre

Ogassa, 10 de juny i 4 de desembre

Pardines, 2 d'agost i 5 d'agost

Planoles, 22 de gener i 27 d'agost

Queralbs, proposta no formulada

Ribes de Freser, 14 de febrer i 13 de juny

Ripoll, 11 de maig i 13 de maig

Sant Joan de les Abadesses, 9 de setembre i 10 de setembre

Sant Pau de Segúries, 2 de setembre i 3 de setembre

Setcases, 8 de maig i 30 de setembre

Toses, 22 de juliol i 31 d'octubre

Vallfogona de Ripollès, 15 de maig i 23 d'agost

Vilallonga de Ter, 11 de novembre i 12 de novembre

 

SELVA

Amer, 12 d'abril i 16 d'agost

Anglès, 10 de juny i 2 de setembre

Arbúcies, 21 de juny i 29 de juliol

Blanes, 23 d'abril i 26 de juliol

Breda, 9 de setembre i 10 de setembre

Brunyola, 21 de gener i 11 de novembre

Caldes de Malavella, 5 d'agost i 29 d'octubre

Cellera de Ter, la, 29 d'abril i 10 de juny

Fogars de la Selva, 15 de maig i 20 de setembre

Hostalric, 8 de juliol i 30 de setembre

Lloret de Mar, 24 de juliol i 18 de novembre

Maçanet de la Selva, 2 de maig i 9 d'agost

Massanes, 18 d'abril i 5 d'agost

Osor, 1 de juliol i 16 de setembre

Riells i Viabrea, 5 d'agost i 11 de novembre

Riudarenes, 16 de setembre i 11 de novembre

Riudellots de la Selva, 23 d'abril i 29 d'octubre

Sant Feliu de Buixalleu, 18 d'abril i 26 de juliol

Sant Hilari Sacalm, 10 de juny i 23 d'agost

Sant Julià del Llor i Bonmatí, 23 d'abril i 10 de juny

Santa Coloma de Farners, 23 d'abril i 24 de setembre

Sils, 26 de setembre i 27 de setembre

Susqueda, 22 de gener i 7 d'octubre

Tossa de Mar, 22 de gener i 29 de juny

Vidreres, 5 de març i 2 de setembre

Vilobí d'Onyar, 18 d'abril i 27 de desembre

 

 

Tornar al llistat

Aquest lloc web utilitza cookies pròpies i de tercers per a millorar els nostres serveis segons les seves preferències de navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí.