CALENDARIO DE FIESTAS LOCALES C.A. CATALUNYA 2019

Fecha de publicación: 12/28/2018

La "Ordre TSF/225/2018", publicada hoy en el "Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya", establece las fiestas locales de Catalunya para el 2019, municipio a municipio.

Recuerden que las fiestas locales son retribuidas y no recuperables.

 

Les relacionamos las de la província de Girona. Si tienen necessidad de conocer las fiestas de otros municipios, accedan al DOGC a través de este enlace:

 

GARROTXA

Argelaguer, 13 de maig i 9 de desembre

Besalú, 12 d'abril i 20 de setembre

Beuda, 12 d'abril i 20 de setembre

Castellfollit de la Roca, 7 de juny i 10 de juny

Maià de Montcal, 21 de gener i 20 de maig

Dosquers, 20 de maig i 25 de juliol

Mieres, 12 d'abril i 26 d'agost

Montagut i Oix, 6 de maig i 9 de setembre

Olot, 9 de setembre i 10 de setembre

Planes d'Hostoles, les, 25 de juliol i 23 de setembre

Preses, les, 9 de setembre i 14 d'octubre

Riudaura, 9 de setembre i 10 de setembre

Sales de Llierca, 23 d'abril i 11 de novembre

Sant Aniol de Finestres, 29 de juliol i 13 de desembre

Sant Feliu de Pallerols, 10 de juny i 1 d'agost

Sant Ferriol, 12 d'abril i 20 de setembre

Sant Jaume de Llierca, 25 de juliol i 26 de juliol

Sant Joan les Fonts, 25 de juny i 27 de desembre

Santa Pau, 14 d'agost i 16 d'agost

Tortellà, 29 d'abril i 16 d'agost

Vall d'en Bas, la

Hostalets d'en Bas, els, 19 d'agost i 9 de setembre

Joanetes, 22 de juliol i 9 de setembre

Mallol, el, 2 de setembre i 9 de setembre

Pinya, la, 5 d'agost i 9 de setembre

Puigpardines, 19 d'agost i 9 de setembre

Sant Esteve d'en Bas, 9 de setembre i 16 de setembre

Sant Privat d'en Bas, 26 d'agost i 9 de setembre

Vall de Bianya, la, 29 d'abril i 13 de maig

Canya, la, 29 d'abril i 18 de desembre

 

ALT EMPORDÀ

Agullana, 23 d'abril i 16 d'agost

Albanyà, 3 de maig i 29 de juny

Armentera, l', 24 de juliol i 11 de novembre

Avinyonet de Puigventós, 3 de maig i 29 de juny

Bàscara, 14 d'octubre i 18 de novembre

Biure, 4 de març i 23 d'abril

Boadella i les Escaules, 11 de novembre i 25 de novembre

Borrassà, 3 de maig i 2 de desembre

Cabanelles, 3 de maig i 28 de juny

Cabanes, 22 de gener i 3 de maig

Cadaqués, 6 de març i 18 de desembre

Cantallops, 13 de maig i 26 d'agost

Capmany, 5 de març i 10 de juny

Castelló d'Empúries, 2 de febrer i 10 d'agost

Cistella, 3 de maig i 28 de juny

Colera, 8 de maig i 30 de setembre

Darnius, 3 de maig i 16 d'agost

Escala, l', 16 de juliol i 2 de setembre

Espolla, 21 de gener i 25 de juliol

Far d'Empordà, el, 3 de maig i 11 de novembre

Figueres, 3 de maig i 29 de juny

Fortià, 3 de maig i 29 de juny

Garriguella, 20 d'agost i 9 de desembre

Garrigàs, 29 de juny i 27 de setembre

Arenys d'Empordà, 29 de juny i 29 de novembre

Ermedàs, 29 de juny i 26 de setembre

Tonyà, 29 de juny i 13 de desembre

Vilajoan, 29 de juny i 22 de juliol

Jonquera, la, 10 de juny i 6 de setembre

Lladó, 11 de juny i 15 de juliol

Llançà, 22 de gener i 16 de juliol

Llers, 3 de maig i 29 de juny

Maçanet de Cabrenys, 8 de juliol i 18 de novembre

Masarac, 6 de juliol i 11 de novembre

Vilarnadal, 29 d'abril i 29 de juny

Mollet de Peralada, 27 d'abril i 5 d'agost

Navata, 3 de maig i 29 de juny

Ordis, 1 de febrer i 3 de maig

Palau de Santa Eulàlia, 3 de maig i 10 de desembre

Palau-saverdera, 4 de febrer i 26 d'agost

Pau, 4 de març i 3 de maig

Pedret i Marzà, 13 de maig i 5 d'agost

Peralada, 23 d'abril i 11 de novembre

Vilanova de la Muga, 10 de desembre i 13 de desembre

Pont de Molins, 21 de gener i 9 de setembre

Pontós, 26 de juliol i 11 de novembre

Romanyà d'Empordà, 28 de gener i 2 de setembre

Port de la Selva, el, 20 de maig i 5 d'agost

Portbou, 7 de gener i 25 de juliol

Rabós, 5 de gener i 31 d'agost

Riumors, 3 de maig i 15 de maig

Roses, 1 de març i 4 de març

Sant Climent Sescebes, 29 d'agost i 23 de novembre

Sant Llorenç de la Muga, 9 d'agost i 12 d'agost

Sant Miquel de Fluvià, 3 de maig i 30 de setembre

Sant Mori, 18 de gener i 23 de setembre

Sant Pere Pescador, 18 de gener i 28 de juny

Santa Llogaia d'Àlguema, 3 de maig i 29 de juny

Saus, Camallera i Llampaies

Camallera, 23 d'abril i 26 d'agost

Llampaies, 23 d'abril i 11 de novembre

Saus, 23 d'abril i 9 de setembre

Selva de Mar, la, proposta no formulada

Siurana, proposta no formulada

Terrades, 15 de maig i 22 de novembre

Torroella de Fluvià, 26 d'agost i 25 de novembre

Vajol, la, 2 de maig i 11 de novembre

Ventalló, 6 de maig i 30 de setembre

Mas Gros, 16 d'agost i 30 de setembre

Montiró, 30 de setembre i 4 de novembre

Pelacalç, 16 d'agost i 30 de setembre

Saldet, 12 de setembre i 30 de setembre

Valveralla, 30 de setembre i 14 d'octubre

Vila-robau, 16 d'agost i 30 de setembre

Vila-sacra, 3 de maig i 29 de juny

Vilabertran, 3 de maig i 29 de juny

Viladamat, 2 d'agost i 9 de desembre

Vilafant, 3 de maig i 16 de setembre

Vilajuïga, 21 de gener i 29 de juliol

Vilamacolum, 14 de febrer i 3 de maig

Vilamalla, 3 de maig i 29 de juny

Vilamaniscle, proposta no formulada

Vilanant, 3 de maig i 28 de juny

Vilaür, 19 de juliol i 20 de juliol

 

BAIX EMPORDÀ

Albons, 5 de març i 27 de juliol

Begur, 10 de juny i 29 de juny

Bellcaire d'Empordà, 29 d'agost i 1 d'octubre

Bisbal d'Empordà, la, 10 de juny i 16 d'agost

Calonge, 15 de juliol i 11 de novembre

Sant Antoni de Calonge, 13 de juny i 2 de setembre

Castell-Platja d'Aro, 28 de febrer i 9 de setembre

Colomers, 17 de gener i 12 de setembre

Corçà, 10 de juny i 7 d'octubre

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura, 10 de juny i 16 d'agost

Foixà, 25 de juny i 29 d'agost

Sala, la, 25 de juny i 14 d'agost

Sant Llorenç de les Arenes, 25 de juny i 10 d'agost

Fontanilles, 5 de juliol i 6 de juliol

Llabià, 24 de maig i 25 de maig

Forallac

Canapost, 10 de juny i 7 de setembre

Fonteta, 10 de juny i 13 de juliol

Peratallada, 10 de juny i 6 d'agost

Sant Climent de Peralta, 10 de juny i 31 d'agost

Vulpellac, 10 de juny i 19 d'agost

Garrigoles, proposta no formulada

Gualta, 30 de juliol i 31 de juliol

Jafre, 7 de setembre i 11 de novembre

Mont-ras, 10 de juny i 25 de juliol

Palafrugell, 10 de juny i 19 de juliol

Palamós, 25 de juny i 26 de juny

Palau-sator, 22 de juny i 29 de juny

Fontclara, 15 de gener i 14 de setembre

Sant Feliu de Boada, 27 de juliol i 1 d'agost

Sant Julià de Boada, 9 de gener i 27 de juliol

Pals, 2 d'agost i 6 de setembre

Parlavà, proposta no formulada

Pera, la, 10 de juny i 29 d'octubre

Regencós, 22 de gener i 26 d'abril

Rupià, 22 de gener i 20 de juliol

Sant Feliu de Guíxols, 1 de març i 1 d'agost

Santa Cristina d'Aro, 23 de juliol i 24 de juliol

Serra de Daró, 3 de maig i 10 de juny

Tallada d'Empordà, la, 18 d'abril i 10 de juny

Torrent, 31 d'agost i 14 de desembre

Torroella de Montgrí, 10 de juny i 26 d'agost

Estartit, l', 26 de juliol i 13 de desembre

Ullà, 20 de juliol i 10 de setembre

Ullastret, 10 de juny i 10 d'agost

Ultramort, 8 de juliol i 10 de desembre

Vall-llobrega, 21 de gener i 23 de setembre

Verges, 5 de març i 18 d'abril

Vilopriu, proposta no formulada

Montellà i Martinet

Martinet, 21 de gener i 2 de desembre

Montellà, 26 d'agost i 29 de novembre

Prats i Sansor, 6 d'agost i 29 de novembre

Prullans, 18 de gener i 27 de maig

Puigcerdà, 22 de juliol i 9 de setembre

Age, 7 de gener i 10 de juny

Ventajola, 3 de juliol i 21 de desembre

Vilallobent, 2 de setembre i 30 de novembre

Riu de Cerdanya, 21 de gener i 25 de juny

Urús, 16 d'agost i 22 de novembre

 

 

GIRONÈS

Aiguaviva, 25 de juliol i 29 d'octubre

Bescanó, 26 de juliol i 29 d'octubre

Bordils, 26 d'agost i 29 d'octubre

Campllong, 17 de juny i 26 d'agost

Canet d'Adri, 30 de setembre i 29 d'octubre

Cassà de la Selva, 17 de juny i 18 de juny

Celrà, 6 de maig i 29 d'octubre

Cervià de Ter, 24 d'agost i 29 d'octubre

Flaçà, 5 de juliol i 11 d'octubre

Fornells de la Selva, 25 de juliol i 29 d'octubre

Girona, 25 de juliol i 29 d'octubre

Juià, 9 de setembre i 28 d'octubre

Llagostera, 10 de juny i 11 de juny

Llambilles, 8 de juliol i 29 d'octubre

Madremanya, 5 d'agost i 7 d'octubre

Quart, 25 de juliol i 29 d'octubre

Salt, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sant Andreu Salou, 10 de setembre i 29 de novembre

Sant Gregori, 15 de juliol i 29 d'octubre

Sant Joan de Mollet, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sant Jordi Desvalls, 23 d'abril i 29 d'octubre

Sant Julià de Ramis, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sant Martí de Llémena, 23 d'abril i 12 de setembre

Sant Martí Vell, 25 de juliol i 29 d'octubre

Sarrià de Ter, 25 de juliol i 29 d'octubre

Vilablareix, 25 de juliol i 29 d'octubre

Viladasens, 22 de gener i 14 d'octubre

 

PLA DE L'ESTANY

Banyoles, 16 d'agost i 21 d'octubre

Camós, 16 d'agost i 21 d'octubre

Cornellà del Terri, 1 de juliol i 21 d'octubre

Crespià, 25 de febrer i 9 de desembre

Esponellà, 4 de febrer i 21 d'octubre

Fontcoberta, 2 d'agost i 21 d'octubre

Palol de Revardit, 21 d'octubre i 28 d'octubre

Porqueres, 20 de maig i 26 d'agost

Sant Miquel de Campmajor, 22 de maig i 11 de novembre

Briolf, 21 de juny i 27 de desembre

Falgons, 22 de gener i 18 de setembre

Sant Miquel de Campmajor, 5 de febrer i 30 de setembre

Ventajol, 21 de juny i 18 d'octubre

Serinyà, 21 d'octubre i 2 de desembre

Vilademuls, 25 de gener i 21 d'octubre

 

RIPOLLÈS

Campdevànol, 16 de setembre i 17 de setembre

Campelles, 30 de maig i 11 de novembre

Camprodon, 10 de juny i 21 de juny

Gombrèn, 2 de setembre i 3 de setembre

Llanars, 23 de setembre i 24 de setembre

Llosses, les, 16 d'agost i 27 de desembre

Molló, 15 de juliol i 25 de novembre

Espinavell, 5 d'agost i 14 d'octubre

Ogassa, 10 de juny i 4 de desembre

Pardines, 2 d'agost i 5 d'agost

Planoles, 22 de gener i 27 d'agost

Queralbs, proposta no formulada

Ribes de Freser, 14 de febrer i 13 de juny

Ripoll, 11 de maig i 13 de maig

Sant Joan de les Abadesses, 9 de setembre i 10 de setembre

Sant Pau de Segúries, 2 de setembre i 3 de setembre

Setcases, 8 de maig i 30 de setembre

Toses, 22 de juliol i 31 d'octubre

Vallfogona de Ripollès, 15 de maig i 23 d'agost

Vilallonga de Ter, 11 de novembre i 12 de novembre

 

SELVA

Amer, 12 d'abril i 16 d'agost

Anglès, 10 de juny i 2 de setembre

Arbúcies, 21 de juny i 29 de juliol

Blanes, 23 d'abril i 26 de juliol

Breda, 9 de setembre i 10 de setembre

Brunyola, 21 de gener i 11 de novembre

Caldes de Malavella, 5 d'agost i 29 d'octubre

Cellera de Ter, la, 29 d'abril i 10 de juny

Fogars de la Selva, 15 de maig i 20 de setembre

Hostalric, 8 de juliol i 30 de setembre

Lloret de Mar, 24 de juliol i 18 de novembre

Maçanet de la Selva, 2 de maig i 9 d'agost

Massanes, 18 d'abril i 5 d'agost

Osor, 1 de juliol i 16 de setembre

Riells i Viabrea, 5 d'agost i 11 de novembre

Riudarenes, 16 de setembre i 11 de novembre

Riudellots de la Selva, 23 d'abril i 29 d'octubre

Sant Feliu de Buixalleu, 18 d'abril i 26 de juliol

Sant Hilari Sacalm, 10 de juny i 23 d'agost

Sant Julià del Llor i Bonmatí, 23 d'abril i 10 de juny

Santa Coloma de Farners, 23 d'abril i 24 de setembre

Sils, 26 de setembre i 27 de setembre

Susqueda, 22 de gener i 7 d'octubre

Tossa de Mar, 22 de gener i 29 de juny

Vidreres, 5 de març i 2 de setembre

Vilobí d'Onyar, 18 d'abril i 27 de desembre

 

 

Volver al listado

Este sitio web utiliza  cookies propias y de terceros para mejorar nuestros servicios según sus preferencias mediante el análisis de sus hábitos de navegación. Si continua navegando, consideramos que acepta su uso. Puede saber más sobre nuestra política de cookies aquí.