CALENDARIO OFICIAL DE FIESTAS LOCALES 2018

Fecha de publicación: 19/12/2017

Hoy se ha publicado en el Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya el calendario oficial de fiestas locales de Catalunya para el 2018 (Orden de 12 de diciembre, publicada en el BOE 307, de 19 de diciembre)

Les facilitamos el acceso a través del siguiente enlace: (acceso a la orden). Así mismo, les anotamos las fiestas previstas en los municipios de Girona:

 
ALT EMPORDÀ

Agullana, 3 d’abril i 16 d’agost

Albanyà, 3 de maig i 29 de juny

Armentera, l’, 24 de juliol i 12 de novembre

Avinyonet de Puigventós, 3 de maig i 29 de juny

Bàscara, 19 d’abril i 1 d’agostBiure, 12 de febrer i 3 d’abril

Boadella i les Escaules, 12 de novembre i 26 de novembre

Borrassà, 3 de maig i 30 de novembre

Cabanelles, 3 de maig i 29 de juny

Cabanes, 22 de gener i 3 de maig

Cadaqués, 14 de febrer i 18 de desembre

Cantallops, 14 de maig i 20 d’agost

Capmany, 13 de febrer i 21 de maig

Castelló d’Empúries, 2 de febrer i 10 d’agost

Cistella, 3 de maig i 29 de juny

Colera, 8 de maig i 1 d’octubre

Darnius, 3 de maig i 14 d’agost

Escala, l’, 29 de juny i 16 de juliol

Espolla, 22 de gener i 25 de juliol

Far d’Empordà, el, 3 de maig i 9 de novembre

Figueres, 3 de maig i 29 de juny

Fortià, 3 de maig i 29 de juny

Garriguella, 20 d’agost i 10 de desembre

Garrigàs, 29 de juny i 29 de setembre

            Arenys d’Empordà, 30 de juny i 29 de novembre

            Ermedàs, 29 de juny i 26 de setembre

            Tonyà, 29 de juny i 23 de juliol

            Vilajoan, 29 de juny i 23 de juliol

Jonquera, la, 21 de maig i 8 de setembre

Lladó, proposta no formulada

Llançà, 22 de gener i 16 de juliol

Llers, 3 de maig i 29 de juny

Masarac, 2 de juliol i 12 de novembre

            Vilarnadal, 30 d’abril i 29 de juny

Maçanet de Cabrenys, 2 de juliol i 12 de novembre

Mollet de Peralada, 7 d’abril i 6 d’agost

Navata, 3 de maig i 29 de juny

Ordis, 2 de febrer i 3 de maig

Palau de Santa Eulàlia, 3 de maig i 10 de desembre

Palau-saverdera, 2 de febrer i 27 d’agost

Pau, 12 de febrer i 3 de maig

Pedret i Marzà, 14 de maig i 6 d’agost

Peralada, 30 d’abril i 2 de novembre

            Vilanova de la Muga, 10 de desembre i 13 de desembre

Pont de Molins, 19 de gener i 7 de setembre

Pontós, 26 de juliol i 12 de novembre

            Romanyà d’Empordà, 27 de gener i 3 de setembre

Port de la Selva, el, 21 de maig i 6 d’agost

Portbou, 8 de gener i 25 de juliol

Rabós, proposta no formulada

Riumors, 29 de juny i 17 d’agost

Roses, 9 de febrer i 12 de febrer

Sant Climent Sescebes, 27 d’agost i 26 de novembre

Sant Llorenç de la Muga, 9 d’agost i 10 d’agost

Sant Miquel de Fluvià, 3 de maig i 29 de setembre

Sant Mori, 19 de gener i 24 de setembre

Sant Pere Pescador, 19 de gener i 29 de juny

Santa Llogaia d’Àlguema, 3 de maig i 29 de juny

Saus, Camallera i Llampaies

            Camallera, 20 d’abril i 17 d’agost

            Llampaies, 20 d’abril i 9 de novembre

            Saus, 20 d’abril i 8 de setembre

Selva de Mar, la, proposta no formulada

Siurana, proposta no formulada

Terrades, 15 de maig i 22 de novembre

Torroella de Fluvià, 27 d’agost i 23 de novembre

Vajol, la, 11 d’octubre i 31 de desembre

Ventalló, 7 de maig i 1 d’octubre

            Mas Gros, 16 d’agost i 1 d’octubre

            Montiró, 1 d’octubre i 5 de novembre

            Pelacalç, 16 d’agost i 1 d’octubre

            Saldet, 12 de setembre i 1 d’octubre

            Valveralla, 1 d’octubre i 15 d’octubre

            Vila-robau, 16 d’agost i 1 d’octubre

Vila-sacra, proposta no formulada

Vilabertran, 3 de maig i 29 de juny

Viladamat, 27 de juliol i 7 de desembre

Vilafant, 3 de maig i 29 de juny

Vilajuïga, 22 de gener i 30 de juliol

Vilamacolum, 13 de febrer i 2 de maig

Vilamalla, 3 de maig i 29 de juny

Vilamaniscle, proposta no formulada

Vilanant, 3 de maig i 29 de juny

Vilaür, 20 de juliol i 21 de juliol

  

BAIX EMPORDÀ

Albons, 13 de febrer i 20 de juliol

Begur, 21 de maig i 29 de juny

Bellcaire d’Empordà, 13 de febrer i 29 d’agost

Bisbal d’Empordà, la, 21 de maig i 16 d’agost

Calonge, 16 de juliol i 12 de novembre

            Sant Antoni de Calonge, 13 de juny i 31 d’agost

Castell-Platja d’Aro, 8 de febrer i 8 de setembre

Colomers, 18 de gener i 13 de setembre

Corçà, 21 de maig i 8 d’octubre

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l’Heura, 21 de maig i 7 de desembre

Foixà, 25 de juny i 29 d’agost

            Sala, la, 25 de juny i 14 d’agost

            Sant Llorenç de les Arenes, 25 de juny i 10 d’agost

Fontanilles, 26 de maig i 7 de juliol

Forallac

            Canapost, 21 de maig i 1 de setembre

            Fonteta, 21 de maig i 7 de juliol

            Peratallada, 21 de maig i 6 d’agost

            Sant Climent de Peralta, 21 de maig i 1 de setembre

            Vulpellac, 21 de maig i 20 d’agost

Garrigoles, 22 de gener i 29 de novembre

Gualta, 30 de juliol i 31 de juliol

Jafre, 8 de setembre i 12 de novembre

Mont-ras, 30 d’abril i 7 de desembre

Palafrugell, 21 de maig i 20 de juliol

Palamós, 25 de juny i 26 de juny

Palau-sator, 23 de juny i 29 de juny

            Fontclara, 15 de gener i 15 de setembre

            Sant Feliu de Boada, 28 de juliol i 1 d’agost

            Sant Julià de Boada, 9 de gener i 28 de juliol

Pals, 3 d’agost i 7 de setembre

Parlavà, 21 de maig i 1 d’agost

            Fonolleres, 21 de maig i 10 de juliol

Pera, la, 21 de maig i 29 d’octubre

Regencós, 22 de gener i 27 d’abril

Rupià, 22 de gener i 20 de juliol

Sant Feliu de Guíxols, 9 de febrer i 1 d’agost

Santa Cristina d’Aro, 23 de juliol i 24 de juliol

Serra de Daró, 4 de maig i 21 de maig

Tallada d’Empordà, la, 29 de març i 2 de novembre

Torrent, 25 d’agost i 15 de desembre          

Torroella de Montgrí, 21 de maig i 25 d’agost

            Estartit, l’, 26 de juliol i 13 de desembre

Ullà, 20 de juliol i 10 de setembre

Ullastret, 21 de maig i 10 d’agost

Ultramort, 30 de juny i 7 de desembre

Vall-llobrega, 22 de gener i 21 de setembre

Verges, 13 de febrer i 29 de març

Vilopriu, proposta no formulada

  

GARROTXA

Argelaguer, 14 de maig i 10 de desembre

Besalú, 23 de març i 21 de setembre

Beuda, 23 de març i 21 de setembre

Castellfollit de la Roca, 21 de maig i 17 de setembre

Maià de Montcal, 22 de gener i 21 de maig

            Dosquers, 21 de maig i 25 de juliol

Mieres, 23 de març i 27 d’agost

Montagut i Oix, 7 de maig i 29 de juny

Olot, 8 de setembre i 10 de setembre

Planes d’Hostoles, les, 25 de juliol i 24 de setembre

Preses, les, 10 de setembre i 11 d’octubre

Riudaura, 10 de setembre i 7 de desembre

Sales de Llierca, 23 d’abril i 12 de novembre

Sant Aniol de Finestres, 30 de juliol i 13 de desembre

Sant Feliu de Pallerols, 21 de maig i 1 d’agost

Sant Ferriol, 23 de març i 21 de setembre

Sant Jaume de Llierca, 24 de juliol i 25 de juliol

Sant Joan les Fonts, 25 de juny i 10 de setembre

Santa Pau, 14 d’agost i 16 d’agost

Tortellà, 30 d’abril i 16 d’agost

Vall de Bianya, la, 9 d’abril i 14 de maig

            Canya, la, 30 d’abril i 18 de desembre

Vall d’en Bas, la

            Hostalets d’en Bas, els, 20 d’agost i 8 de setembre

            Joanetes, 20 de juliol i 8 de setembre

            Mallol, el, 3 de setembre i 8 de setembre

            Pinya, la, 6 d’agost i 8 de setembre

            Puigpardines, 20 d’agost i 8 de setembre

            Sant Esteve d’en Bas, 8 de setembre i 17 de setembre

            Sant Privat d’en Bas, 27 d’agost i 8 de setembre

 

GIRONÈS

Aiguaviva, 25 de juliol i 29 d’octubre

Bescanó, 10 d’agost i 29 d’octubre

Bordils, 20 d’agost i 29 d’octubre

Campllong, 11 de juny i 27 d’agost

Canet d’Adri, 1 d’octubre i 29 d’octubre

Cassà de la Selva, 28 de maig i 29 de maig

Celrà, 7 de maig i 29 d’octubre

Cervià de Ter, 25 d’agost i 29 d’octubre

Flaçà, 11 d’octubre i 2 de novembre

Fornells de la Selva, 25 de juliol i 29 d’octubre

Girona, 25 de juliol i 29 d’octubre

Juià, 3 de setembre i 29 d’octubre

Llagostera, 21 de maig i 22 de maig

Llambilles, 9 de juliol i 29 d’octubre

Madremanya, 6 d’agost i 29 d’octubre

Medinyà, 25 de juliol i 29 d’octubre

Quart, 25 de juliol i 29 d’octubre

Salt, 25 de juliol i 29 d’octubre

Sant Andreu Salou, 10 de setembre i 30 de novembre

Sant Gregori, 16 de juliol i 29 d’octubre

Sant Joan de Mollet, 20 de gener i 29 d’octubre

Sant Jordi Desvalls, 23 d’abril i 29 d’octubre

Sant Julià de Ramis, 25 de juliol i 29 d’octubre

Sant Martí de Llémena, 30 d’abril i 2 de novembre

Sant Martí Vell, 25 de juliol i 29 d’octubre

Sarrià de Ter, 25 de juliol i 29 d’octubre

Vilablareix, 25 de juliol i 29 d’octubre

Viladasens, 22 de gener i 13 d’octubre

 

PLA DE L’ESTANY

Banyoles, 16 d’agost i 22 d’octubre

Camós, 16 d’agost i 22 d’octubre

Cornellà del Terri, 29 de juny i 22 d’octubre

Crespià, 26 de febrer i 10 de desembre

Esponellà, 5 de febrer i 22 d’octubre

Fontcoberta, 3 d’agost i 22 d’octubre

Palol de Revardit, 22 d’octubre i 29 d’octubre

Porqueres, 21 de maig i 7 de desembre

Sant Miquel de Campmajor, 5 de febrer i 29 de setembre

            Briolf, 21 de juny i 27 de desembre

            Falgons, 22 de gener i 18 de setembre

            Sant Martí de Campmajor, 22 de maig i 12 de novembre

            Ventajol, 21 de juny i 18 d’octubre

Serinyà, 22 d’octubre i 3 de desembre

Vilademuls, 26 de gener i 22 d’octubre

  

RIPOLLÈS

Campdevànol, 17 de setembre i 18 de setembre

Campelles, 21 de maig i 9 de novembre

Camprodon, 21 de juny i 22 de juny

Gombrèn, 3 de setembre i 4 de setembre

Llanars, 24 de setembre i 25 de setembre

Llosses, les, 30 d’abril i 10 de setembre

Molló, 9 de juliol i 26 de novembre

            Espinavell, 6 d’agost i 13 d’octubre

Ogassa, 21 de maig i 3 de desembre

Pardines, 3 d’agost i 4 d’agost

Planoles, 23 de gener i 21 d’agost

Queralbs, 25 de juliol i 26 de juliol

Ribes de Freser, 14 de febrer i 13 de juny

Ripoll, 10 de maig i 11 de maig

Sant Joan de les Abadesses, 29 de juny i 10 de setembre

Sant Pau de Segúries, 3 de setembre i 4 de setembre

Setcases, 8 de maig i 1 d’octubre

Toses, 10 de juliol i 7 de desembre

Vallfogona de Ripollès, 15 de maig i 24 d’agost

Vilallonga de Ter, 12 de novembre i 13 de novembre

 

LA SELVA

Amer, 23 de març i 16 d’agost

Anglès, 21 de maig i 3 de setembre

Arbúcies, 1 de juny i 30 de juliol

Blanes, 3 d’abril i 26 de juliol

Breda, 7 de setembre i 10 de setembre

Brunyola, 19 de gener i 9 de novembre

Caldes de Malavella, 6 d’agost i 22 de setembre

Cellera de Ter, la, 23 d’abril i 2 de novembre

Fogars de la Selva, 15 de maig i 14 de setembre

Hostalric, 9 de juliol i 1 d’octubre

Lloret de Mar, 24 de juliol i 19 de novembre

Maçanet de la Selva, 2 de maig i 10 d’agost

Massanes, 29 de març i 6 d’agost

Osor, 29 de juny i 17 de setembre

Riells i Viabrea, 6 d’agost i 12 de novembre

Riudarenes, 17 de setembre i 9 de novembre

Riudellots de la Selva, 30 d’abril i 29 d’octubre

Sant Feliu de Buixalleu, 29 de març i 10 d’agost

Sant Hilari Sacalm, 21 de maig i 24 d’agost

Sant Julià del Llor i Bonmatí, 23 d’abril i 21 de maig

Santa Coloma de Farners, 3 d’abril i 24 de setembre

Sils, 26 de setembre i 28 de setembre

Susqueda, 22 de gener i 8 d’octubre

Tossa de Mar, 22 de gener i 29 de juny

Vidreres, 13 de febrer i 3 de setembre

Vilobí d’Onyar, 29 de març i 20 de juliol

 

Volver al listado

Este sitio web utiliza  cookies propias y de terceros para mejorar nuestros servicios según sus preferencias mediante el análisis de sus hábitos de navegación. Si continua navegando, consideramos que acepta su uso. Puede saber más sobre nuestra política de cookies aquí.